Salutare

Coltul de "lauda de sine"! Nu-ti face griji, nu facem misto.. prea mult!

Salutare

Postby Muselin Milan » Fri Dec 30, 2011 7:12 pm

In primul rand as vrea sa va salut pe toti. :D De 7 zile sunt si eu posesor fericit a unui autovehicul vw polo din 1996 :D .in curand o sa postes si niste poze cu masinuta mea si sper ca sa ma puteti lamuri cu niste probleme care probabil o sa apar pe parcurs. Sa incepem cu inceputul la achizitionare am avut mai multe optiuni dar dintre una singura mi sa parut mai ingrijita si meritata cumparate, as minti daca as spune ca totul e bine la masina :liar: dar na in primele zile a fost totul ok in afara ca imi atarna jumate de centimetru usa dinspre sofer care nu am remediat inca :( dar dupa cate zile plimbate cu ea am observat ca vibreaza ceva din bord sau motor dar numa cand ma apropii de 2.000 de turatii daca scad sub sau trec peste 2.200 nu se mai aude nimic. Normal ca m-am dus la service am schimbat uleiul si filtru.
In timp ce mecanicul isi facea treaba am mai tras cateva priviri sub masina si am obesrvat ca are un pic rujina si o gaura in podea cam de dimensiunea unei monede de 50 de bani, ceva nesemnificativ (momentan). Am schimbat cauciucurile de iarna pe fata pentru ca erau uzate in interior si am observat ca trebe sa merg sa fac si unghiul la roti. Cam atata momental sper sa avem o colaborarea buna ca intre fani adevarti a micutului POLO :D :D :D
Polo 6n 1996 motor AEX 1,4 benzina 60 PS
Muselin Milan
3rd gear
3rd gear

Re: Salutare

Postby ripcord » Tue Jan 03, 2012 9:12 am

Salut si bine ai venit printre noi, dar ai face bine sa iti completezi datele la semnatura,(model, an, motor, tip, cp etc.)
vw polo 6n 1996, 1.0i, AEV, 45cp ==> It isn't a car, it's a VW !!!
ripcord
2nd gear
2nd gear

Postby Muselin Milan » Mon Jan 16, 2012 10:06 am

Gata masinuta mea nu mai face zgomote de vibratie :D :D :D sunt chiar bucuros problema a fost de la tabla de protectie ce este la toba a fost intr-o parte desfacuta am fixat la loc si gata cu zgomotul infernal, defapt chiar am ramas uimit k o tabla asa de subtire poate sa faca un asa de zgomot. Am facut si unghiul de fuga la un servis profesionist pentru ca in primul rand nu e de jucat cu asa ceva si in plus nu vreau sa tot schimb cauciucurile. Un cilindru de la frana stanga spate a fost schimbat. Si am reusit sa fac lumina in porbagaj. Mai urmeaza sa caut un motoras pentru stergatorul din spate, am intrebat la magazin unul nou e 580 lei :shock: , acuma masinuta e gata de drum si sicer sa fiu ma bucur ca am achizitionat masinuta mea.
Muselin Milan
3rd gear
3rd gear

Postby Aurelian 6n2 » Mon Jan 16, 2012 9:22 pm

Sa o stapanesti sanatos si drum intins. Cu rabdare le vei rezolva pe toate. Baga o poza doua sa-ti vedem comoara. ;)
Ex : vw polo 6n2 1,4 16v,AUA,75 cp
Opel Vectra C combi 1.9 CDTI - 150 CP
Aurelian 6n2
6th gear
6th gear

Postby polonik26 » Wed Feb 01, 2012 11:18 pm

580 lei motoras stergator?
''Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jur prind curaj''-Ion Creanga
polonik26
Relanti
Relanti

Postby polonik26 » Wed Feb 01, 2012 11:19 pm

cred ca au mancat ceva stricat aia unde ai intrebat u.....in fine....sa o stapanesti sanatoz....si sa nu dai 580 de RONi pe motorash:))ce consum ai?:D
''Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jur prind curaj''-Ion Creanga
polonik26
Relanti
Relanti

Postby Muselin Milan » Wed Feb 08, 2012 8:36 am

La un magazin de piese auto, din cate mi-au spus domni **experti** trebuie comandat unul orginal ca nu se gasesc alti, dar nu am de gand sa dau atatia bani pe un motoras. Nu stiu alti dare simt nevoia sa il foloseasca dar eu pana acuma nu am avut nevoie niciodata de el. Cand o sa am drum in Austria o sa trag o fuga pe la sroturile care sunt pe acolo sa mai astrag ceva :D pana atunci isi face masinuta treaba consumul e in jur de 5-5,5 litri cand o dau la socru meu este de 6-7 :D si am ajuns la concluzia ca mai bine il duc eu cu masina decat sa il las pe el :D ;)
Muselin Milan
3rd gear
3rd gear

Return to Despre membri