vw polo 1.2 12 v probleme trepidatie motor

Aici ne prezentam "averile". Sau "carutzele" pe 4 roti. Stiti voi, masinile noastre.

vw polo 1.2 12 v probleme trepidatie motor

Postby vesper » Fri May 26, 2017 5:34 pm

Salut! Detin un VW Polo din 2004 motor 1.2 12 v care are urmatoarea problema:
Mi-a aparut in bord martorul ceck engine iar motorul la relanti are trepidatii si tinde sa moara(sa se opreasca) dar revine sindur in turatie.Cand pleci de pe loc apesi acceleratia iar masina accelereaza timp de 4-5 secunde apoi tii piciorul degeaba pe acceleratie ca nu mai creste viteza,,,,dupa care daca iei piciorul de pe acceleratie si apesi din nou acceleratia merge din nou tot asa de la viteza 1 pana la 5.Pentru a-si reveni motorul trebuie sa merg cu el turat in 5-6 mii de turatii 5-10 km apoi isi revine si merge dar ramane ceck engine in bord.Aceasta problema mi se inatmpla la intervale neregulate gen 3 saptamani,o luna jumate.
Am schimbat la masina bujii bobine clapeta acceleratie filtru benzina senzor temperatura racire sonda lamda dar problema nu a disparut.
Am fost cu ea la tester si imi da urmatoarea eroare,, aprinderi incomplete cilindru 2 si 3'' cei de acolo mi-au spus ca e posibil sa fie supapele de la chiuloasa dar nu mi-au spus cu exactitate,a avut cineva probleme de genul acesta?
vesper
Relanti
Relanti

Re: vw polo 1.2 12 v probleme trepidatie motor

Postby scorpion » Sat Jun 10, 2017 5:09 am

in primul rand testele/diagnozele se fac in limba in care sa facut programul nu traduse cu google cum am vazut ca sunt programele in limba romana, cauta si pune aici eroarea in limba engleza exact asa cum ii scrisa ea cu codul de cifre in fata si apoi se va gasi o solutie daca nu eu careva din colegi te va ajuta sigur
Polo 6N2 1.4 8V MPI AUD 60 HP
AB-89-STF
scorpion
4th gear
4th gear

Return to Masina mea