Dilema: Achizitionare VW Polo a05 sau Honda Civic?

Radem, glumim, ne certam, ne intristam, ne injuram. Dar doar aici.

Dilema: Achizitionare VW Polo a05 sau Honda Civic?

Postby alexandru8824 » Sun Apr 18, 2010 11:25 am

Sunt nou pe forum si prin aceasta cale doresc sa transmit un salut tuturor forumustilor.
In vara acestui an este o probabilitate foarte mare (peste 95%) sa-mi achizitionez un autoturism. Bineinteles, am inceput de pe acum cu o prospectare a pietei, pentru a vedea care sunt cele mai bune modele la raportul calitate/pret. Astfel, s-au calificat in "finala" modele Polo a05, 1.6 diesel, 105 cp, Confortline, care, cu ceva optionale, ajunge la 14400 de euro. De asemeni, Honda Civic, 2,2 icdti, care din pacate e mai scumpa, in jur de 18000 si la care se adauga plata unei taxe de 1800, ca motorul e euro IV. Stiu ca Civic face parte din alta clasa, dar sunt la fel de interesat de ambele masini. Si referitor la diferenta de pret, masina intentionez sa o iau in leasing, asa ca nu zic ca nu ar conta diferenta de bani la rata, dar nu asta e factorul cel mai important.
Pe mine m-ar interesa cam cat ar costa reviziile, costurile pieselor, durata de aducere a unei piese. De fiabilitate nu are rost sa vorbim, ambele masini sunt la fel de fiabile. Voi ce sfaturi mi-ati putea da? Ce ati alege? De ce as alege polo si nu honda?
Multumesc si va astept raspunsurile
Last edited by alexandru8824 on Tue Apr 20, 2010 7:31 pm, edited 1 time in total.
alexandru8824
Relanti
Relanti

Re: achizitionare polo a05

Postby Allex » Sun Apr 18, 2010 1:19 pm

Intre Polo si Civic? Grea intrebare.. NU! :shifty: Evident Civic! De ce?
1. alta clasa - Polo e clasa mica, Civic e clasa medie, acolo unde e si Golfu
2. alte motoare - 1.6 TDI vs 2.2 icdti? Sper ca iti dai seama ce bestie frumoasa sta sub capota Hondei. In plus, VW e relativ nou in commonrail, iar Honda are ceva (mai multa) experienta
3. design - normal (a se citi banal) la Polo vs. Star-Trek la Civic; aici e o chestie de gusturi, s-ar putea sa nu-ti placa

Doar cateva puncte. Acum, mie-mi place foarte mult noul Polo. Dar 14k eur pentru el mi se par multi bani.
Tot scotocesc ofertele de masini noi zilele astea iar la banii aia te duci la o clasa mai sus, adica Golf-like.
Ce mi-a facut cu ochiul ar fi Kia C'eed sau Hyundai i30 sau poate chiar noul Megane. La ~15k eur, iti ofera un 1.4turbo benzina de 130CP. :shifty:

In esenta, decide-te la buget, decide-te care e rata max. pe care vrei sa o dai pe luna si incearca sa cauti cea mai multa plusvaloare pentru suma respectiva.
Imi place Polo dar nu l-as recomanda aiurea-n tramvai.
Image
Passat B5 2000 / 1.6 ARM 74kW
Allex
5th gear
5th gear

Postby alexandru8824 » Sun Apr 18, 2010 1:58 pm

In primul rand, vreau sa iti multumesc pentru promptitudinea cu care ai raspuns. Sa ma fac mai bine inteles, eu vreau diesel, deci renault 1,4 sare din calcul. Am incercat sa configurez un renault 1,5 dci 110 cai nou si sarea binisor de 16 mii, deci cam sare din schema. Am fost si la Ford, si un focus 1.6 110 cai ar ajunge, q rabla, pe la 13 800, cu ceva dotari pe el. Auris nu imi place, plus ca motorul de 90 de cai e cam micut pentru ce vreau eu. Opel ar fi o solutie, desi nu sunt foarte atras de design, si, din cate stiam, caroseria era garantata vreo 6 ani.
Legata de designu`ul Hondei, pot sa spun ca m`am indragostit la prima vedere. Dar nici q noul Polo nu mi`e rusine, e foarte reusit, si cred ca are ceva "calitate" si sub capota, nu degeaba a iesit masina anului in lume. Golf`ul nu il bag in discutie, pentru ca daca ar fi sa`i pun dotarile Civic`ului, sare de 18000 si as lua clar Civic`ul.
La Honda, rata lunara, pentru modelul diesel, ar fi cam de 250 de euro, pe o perioada de 5 ani, incluzand CASCO, avansul initial fiind 50%, adica vreo 9000 de euro. La Polo, pot sa platesc mai mult de jumate din valoarea masinii, si, la un avans de 10000 de euro, am, pe o perioada de 3 ani, o rata de 200 de euro, incluzand CASCO. La revizii e scumpa Honda, am citit de 12 13 milioane la 20000 de km, pe cand la Polo am auzit de 5 6.
Polo, in 14400 e destul de dotata. Are destule airbaguri, esp, ebd, abs, geamuri electrice fata/spate, climatronic, senzori, faruri ceata, computer de bord. Consum mai mic, bineinteles, desi 4,2 mixt mi se pare un pic ireal. Oriqm, masina va circula mai mult in bucuresti, si consum sub 6 n`am qm sa scot :). Honda e foarte dotata, e drept, dar cheltuielile viitoare imi dau emotii (revizii, cauciucuri samd). Consumul nu e mare, vreo 5 mixt, deci in buc ar fi 7 8.
Honda si polo ar fi aqm in pole position, dar as vrea sa stiu si parerea voastra? Ati alege alt model?
Ps e vorba de leasing, iar valoarea masinii ddp sa nu depaseasca 18000-19000 de euro
alexandru8824
Relanti
Relanti

Postby bogdan_eon » Sun Apr 18, 2010 5:26 pm

Am vazut ca vrei masina noua.
Dar iti spun parerea mea. Eu daca as dispune de banii astia as lua un A4 sau un passat in leasing dintr-un parc auto. E ca o masina noua fiind fabricata doar de 2 - 3 ani, si fara macar 100.000 km. Si la una de aia ori ai dotari si comfort, ori nu, de banii aia. Cativa ani buni nu prea ai treaba de umblat pe la ea in afara de consumabile.

Doar un exemplu la o simpla cautare: http://autovit.ro/audi-a4-C12420181.html
1,9 AWX Image
bogdan_eon
2nd gear
2nd gear

Postby alexandru8824 » Sun Apr 18, 2010 6:17 pm

Nu sunt deloc tentat sa imi iau o masina sh, dar chiar deloc. Stiu ca in 10000 de euro iei o masina foarte buna (a4, passat), dar deja e iesita din garantie si poti sa ai probleme q ea, indiferent de cat e ea de fiabila, in acte. Nu vreau sa risc, si, pana la urma, lucrul nou, pentru mine, e sfant. Asadar sh iese din discutie.
Pana la urma, voi pentru ce ati opta? Civic, Polo, Focus, Astra ori altceva? repet, pana in 19000 ddp si ma refer si la partea de dupa achizitionarea masinii (revizii, consumabile, timp)
alexandru8824
Relanti
Relanti

Postby Allex » Sun Apr 18, 2010 6:50 pm

Eu m-as duce linistit catre Kia C'eed cu 1.6 de 90 sau 115 (ba chiar ai bani si de 2.0 de 140) care e plina-plina de dotari. Are si 7 ani garantie. IMHO, e best-buy.
Image
Allex
5th gear
5th gear

Postby alexandru8824 » Sun Apr 18, 2010 7:14 pm

ok, o sa iau in calcul si Kia. Dar, as a fact, garantia de 7 ani la Kia nu e chiar una veritabila, adica nu ti`o da pentru tot ce tine de pivoti, bucse, & stuff. Dar pe mine personal Kia nu ma atrage, nu stiu foarte multe nici despre marca, de aia nici nu am vizitat vreun dealer. Oriqm, am mers q un Pro` ceed 140 de cai si merge bine, nimic de zis, dar parca nu are acel ceva care sa ma faca sa o cumpar. Va multumesc pentru sfaturi si sunt deschis oricaror altor sugestii. Multumesc

Fara limbaj irc te rog.
alexandru8824
Relanti
Relanti

Postby Allex » Sun Apr 18, 2010 7:24 pm

Nu-ti face iluzii ca garantia in Romania e mai buna la X decat la Y.La bucse si alte ¨consumabile¨toti vor face nazuri pentru ca asta e ordinul de sus.
Iar ca si marca, fosta prietena a avut/are o Kia Rio care a mers absolut fara nici un fel de probleme. Oricum, la momentul asta de foame, ai variante kklau. Rabdare sa le analizezi iti trebuie :shifty:
Image
Allex
5th gear
5th gear

Re: Dilema: Achizitionare VW Polo a05 sau Honda Civic?

Postby alexandru8824 » Mon Apr 19, 2010 12:24 pm

Garantia oferita la Honda este de 2 ani pentru tot ce tine de directie (bucse, pivoti cate or mai fi). Dealer`ul mi`a si zis, am putea sa scriem si noi 12 ani garantie, dar ar fi una mincinoasa. Dar ce ma oftica, sa zic asa, este ca momentan lotul de masini diesel care il mai au sunt motoare euro IV, fabricatie 2009. Pe langa 17900, pretul masinii, ar trebui sa mai dau vreo 1800 euro taxa de poluare. Plus ca tre sa ii fac revizia de 1 an. Din ce stiti voi, daca sa zicem ca primesc un lot de masini fabricatie 2010 vor veni la preturi mai mari? gen 3-4000 de euro in plus?
alexandru8824
Relanti
Relanti

Postby hhhrobi » Mon Apr 19, 2010 12:43 pm

Eu daca as avea banii aia mi-as lua una second. Daca presupunem ca ai buget de 15k, iei o masina traznet de 10k si cu 5k esti acoperit orice s-ar strica. Masina noua are 2 dezavantaje: 1) se devalorizeaza ca nebuna 2) esti legat de reprezentanta pentru service si mentenanta ceea ce inseamna (destul de) multi bani dati aiurea.

Daca as fi obligat sa iau masina noua probabil m-as orienta intre civic, golf, astra, focus... Kia nu imi zice nimic. Poate e masina buna dar mie pana si numele imi da impresia de ieftinitura. La fel restul de chinezarii, koreenarii, etc. Renault te rupe la piese... De fiat nu stiu nimic... nu stralucesc nu sunt nici proaste... sunt un fel de umbre. Seat, skoda sunt VW cu alta sigla.
VW Polo 6N2, Motor AUA, 75 CP
hhhrobi
5th gear
5th gear

Postby Allex » Mon Apr 19, 2010 12:56 pm

Eu, patit fiind cu una-alta la masina, daca n-ar fi fost noua, as fi supt-o. Asa ca pentru mine, masina noua e sfanta. Mai ales daca pica un ECU, ceva la motor sau alte chestii mici si costisitoare. DA, se devalorizeaza in draci, absolut de acord dar macar stau linistit o perioada.

Ref. la pret diferit pentru masina lot 2010, nu cred sa fie asa ceva. Intr-o perioada de absoluta foame, o astfel de miscare n-ar fi foarte indicata pentru un dealer. Apropos, de ce nu fortezi negociere cu taxa de poluare cadou? Mai ales ca altii au avut astfel de promotii.

Pe mine ma fascineaza in continuare comparatia Polo vs. Civic :shifty: Daca tot ai loc de 19.000 ddp, de ce nu te uiti la un Polo GTI? Sau la un Clio RS? Sau la un Corsa OPC? Sau Octavia 2? Apropos, din tot grupul VW, 2 marci sunt best price/quality ratio: Skoda si Audi. Parerea mea.. :)

Apropos de diesel vs. benzina, vezi ca m-am jucat cu un fisier excel - e pus aici pe forum. Iti arata,teoretic, in ce perioada ti-ai recupera costurile la un masina X cu motor benzina vs. masina X cu motor diesel.
Image
Allex
5th gear
5th gear

Postby alexandru8824 » Mon Apr 19, 2010 1:28 pm

Am zis ca masina o iau in leasing, nu dau mai mult de 10000 euro pentru inceput. Nu sunt interesat de gti, de nici un benzinar. Am faqt drive test la ford, atat cu fiesta de 96 de cai, cat si q ford de 100 de cai, motor 1,6., ambele benzina, pentru ca initial am zis sa iau pe benzina. Masinile merg bine, dar benzina ca sa traga tre sa o tii cam peste 3000 de ture, si te cam arde la consum. Daca mi`as cumpara o benzinara, m`ar cam rupe la bani, pentru ca va fi folosita in bucuresti cu preponderenta. De aia, m`am rarazgandit si am revenit la diesel.
Kia, cum a zis si robi, chiar nu ma atrage, nu stiu, nu imi place mai deloc. Nu zic nici un moment ca nu e buna, dar, chiar daca fac parte din clase diferite, prefer noul polo, fara discutie.
Revenind la comparatia mea, Civic vs Polo. Civic clar are prima sansa, dar Polo este in fata Focusului, de exemplu, datorita mai multor factori. Are mai multe optiuni, la acelasi pret, e mai fashneatza, sa zic asa, nu huruie ca diesel`u de pe ford si are doar 5 cai mai putin. Parerea mea e ca alearga un pic. Oriqm, ramane de vazut. Civic are cam tot ce iti trebuie, e mai spatioasa, e si prima mea optiune. Dar ma gandesc si la eventualele rate, cheltuieli cu consumabilele.
De aceea, vreau sa intreb, cam cat ajunge o revizie la polo? La cati km se face? Ati avut probleme cu turbina? Piesele vin repede?
Nu are rost sa mai vorbim de sh, chiar nu sunt interesat. Prefer lucrul nou. Astept opinii
alexandru8824
Relanti
Relanti

Postby hhhrobi » Mon Apr 19, 2010 1:38 pm

Nu stiu daca comparatia intre polourile noastre din 2001 (majoritatea) si asta nou are vreun rost (vis a vis de preturi piese etc).
hhhrobi
5th gear
5th gear

Postby Allex » Mon Apr 19, 2010 1:41 pm

Eu iti ziceam de motoare pe benzina turbo, nu de aspiratele pe care trebuie sa le turezi. E cam alta mancare de peste dar ramanem la diesel.

Cat despre costuri de intretinere, esti cam al 3lea viitor proprietar de Polo nou, posibil primul de diesel daca masina asta o cumperi.
Asa ca nu prea te poate ajuta nimeni cu costuri de intretinere, cu atat mai putin cu pareri despre fiabilitate.

Apropos, nu cumva tu esti decis deja si vrei Polo? :think:
Image
Allex
5th gear
5th gear

Postby alexandru8824 » Mon Apr 19, 2010 2:04 pm

Daca as fi fost decis, probabil nu as mai fi deschis post`ul asta. Acum ramane de vazut, dar Civic, in urma mai multor discutii q ai mei, pare sa aiba prima sansa :). Dar nu sunt inca decis 100%, de aia mai intreb in stanga si in dreapta, ca pana in vara, cand doresc sa cumpar masina, se pot schimba multe in functie de informatiile primite, atat pe forumuri, cat si de la dealeri.
alexandru8824
Relanti
Relanti

Postby zsoltb » Mon Apr 19, 2010 5:37 pm

Hondaaaa Civicc :auto-car: este visul meu...
Bora - 1.9 TDI - ASZ, CP 131. 0747.015.527
Polo 6N2 - 999 - AUC, CP 50. 0747.015.527
zsoltb
5th gear
5th gear

Postby melutza » Tue Apr 20, 2010 5:55 am

Hmmm.... eu nu aveam dilema asta in locul tau....... castiga Honda Civic fara echivoc. Cum zice Allex, imi place Polo, dar nu se compara cu Civic.
Polo 6N2, 1.0, auc
melutza
Relanti
Relanti

Postby alexandru8824 » Tue Apr 20, 2010 12:29 pm

Dilema mea e cauzata de urmatoarele: honda civic diesel e motor euro IV, fabricatie 2009, asta insemnand ca pe langa 17800 de euro (9000 de euro pt inceput, 50 % leasing), tre sa dau si 1800 euro, taxa de poluare. Am vorbit cu dealer-ul si sunt putine sanse sa vina un lot de masini euro V pentru anul acesta. Polo e deja euro V, si cheltuielile viitoare cu ea sunt considerabil mai mici decat la civic. Stiu ca daca iti iei masina urmeaza sa bagi ceva bani in ea pe viitor, dar mi se pare cam multisor la civic. E un raport calitate/pret/cheltuieli viitoare putin complicat, de aia inca oscilez
Daca am vorbi de civic 2010, euro V, n-ar fi probleme, nu as mai oscila atat de mult, dar acum sunt putin in dilema
Cum credeti ca ar fi mai bine? Puteti include orice alta marca de masini in sfaturile dumneavoastra, diesel. Ar fi bine sa ma reorientez spre Ford, spre Opel? Frantuzesti nu mai vreau, sunt scumpe la intretinere :D
alexandru8824
Relanti
Relanti

Postby BRadu » Tue Apr 20, 2010 12:50 pm

Ford Noul Mondeo
-Berlina, 4 usi
-Trend
-2.0 TDCi DPF - Euro 5 M6, 115 CP
Geamuri fata actionate electric
• Reglaj pe inaltime - scaun sofer
• Priza spate (doar la Wagon)
• Sistem suplimentar de incalzire (motoare diesel)
• Reglaj lombar - scaun sofer
• Airbag genunchi - sofer
• Follow Me Home
• Airbag-uri laterale - sofer si pasager
• Geamuri spate - actionate electric
• Doua chei tip escamotabil, cu telecomanda
• Covorase fata / spate
• Lumini de avarie - activare automata la franarea de urgenta
• Jante din otel - 16"; Capace roti - 7 spite
• Parasolare fata - cu sistem de iluminare al oglinzilor
• Centuri de siguranta, fata - pretensionate, inertiale, reglabile pe inaltime si monitorizate
• Sistem audio - radioCD, 8 difuzoare
• Volan - imbracat in piele
• Suport ochelari - consola centrala plafon
• Roata de rezerva de dimensiuni reduse
• Stergatoare fata cu interval de intermitenta ajustabil
• Airbag-uri cortina - rand 1 si rand 2
• Schimbator de viteze - imbracat in piele
• Geamuri cu tenta verde
• IVD - sistem dinamic interactiv (include ESP, TCS si EBA)
• Bancheta spate rabatabila 60/40
• Spoilere in culoarea caroseriei
• Puncte de prindere ISOFIX
• Discuri de frana la toate rotile
• Plafoniera spate - rand 2 si portbagaj (1) *
• Tetiere - reglare pe inaltime, pentru toate locurile
• Consola centrala cu cotiera si spatiu de depozitare
• Manere exterioare usi in culoarea caroseriei
• Coloana volan - reglaj in plan axial si vertical
• Luneta incalzita
• Cotiera centrala spate
• Computer de bord
• Imobilizator electronic - motor
• Oglinzi actionate electric si incalzite, carcase in culoarea caroseriei
• Parasolare cu oglinzi
• ABS & EBD
• Scaun sofer - reglabil electric pe inaltime
• Buzunare pe spatarul scaunelor fata

• Plafoniera spate (2) *
• Sistem de climatizare - automat, cu reglare separata stanga -dreapta
• Pachet fumatori
• Faruri de ceata
• Inchidere centralizata cu telecomanda
• Centuri de siguranta - cu prindere in 3 puncte

20 000 EURO

Si iti garantez ca minim 1000 de euro mai obtii discount.
Nu te gandi niciodata la viitor. Oricum vine destul de repede.

VW Polo Edition AUC 1.0 MPI 50HP-2001
BRadu
Relanti
Relanti

Postby hhhrobi » Tue Apr 20, 2010 1:12 pm

Nu ii place focusul ca huruie si nu are dotari.. a zis mai sus :roll:
hhhrobi
5th gear
5th gear

Postby alexandru8824 » Tue Apr 20, 2010 1:19 pm

E drept robi ca asa am spus, dar n-am spus ca il scot de tot din calcul. huruie, zici ca e tractor, dar mi se pare o masina tzeapana, sa zic asa. Robusta, cu ceva dotari, ar fi o solutie de compromis :)
alexandru8824
Relanti
Relanti

Postby hhhrobi » Tue Apr 20, 2010 1:34 pm

Mie nu imi place honda civic asta noua. Cred ca sunt printre putinii... dar nu imi place :roll: ...... si aici ma refer strict la aspect pentru ca nu am condus una si in general honda face masini bune.

nu am vazut.. golf de ce nu vrei?
hhhrobi
5th gear
5th gear

Postby Allex » Tue Apr 20, 2010 1:42 pm

Eu sunt fan Toyota. "Relatia" mea cu VW s-a terminat de ceva timp iar ce-am vazut pe strada si-mi fac mereu cu ochiul sunt noul Opel Astra si Fiat Bravo!
Image
Allex
5th gear
5th gear

Postby csimby » Tue Apr 20, 2010 8:58 pm

Un coleg de al meu are un Kia Ceed wagon cumparat anul trecut in noiembrie. Masina e destul de ok, calitatea materialelor (spre surpiza mea) este foarte foarte buna. Chiar e o masina foarte buna, dar are un minus, sigla. Din pacate la valoarea masinii conteaza si ce sigla este pusa pe capota.

Daca ar fi dupa mine, as alege Honda Civic (chiar daca noul Polo imi place la nebunie).
Image
csimby
1st gear
1st gear

Postby Aurelian 6n2 » Wed Apr 21, 2010 9:06 am

Eu cu siguranta as opta pt Honda Civic. Arata bestial, iar raportul calitate - pret mi se pare imbatabil. Alta varianta ar fi Kia Ceed modelul SW(lung), tot din aceleasi considerente ca si la Honda, plus cel al tehnologiei VVT(valve variable timing).
Polo e o masina foarte frumoasa, dar e optiunea pt trafic urban aproape exclusiv dedicata unui public tanar fara planuri de marire a familiei.
Iar legat de pretul intretinerii eu nu cred ca la VW e mai ieftin ca la Honda, Kia sau alte marci.Pana si cazanul de Logan implica preturi mari la intretinere.
E o parere personala, iar alegerea unei masini care sa deserveasca nevoile personale ale soferului sau intregii familii depinde de gusturile/pretentiile/preferintele fiecaruia in parte.
Ex : vw polo 6n2 1,4 16v,AUA,75 cp
Opel Vectra C combi 1.9 CDTI - 150 CP
Aurelian 6n2
6th gear
6th gear

Postby cristilici » Wed Apr 21, 2010 11:06 am

Vezi eventual si Mazda 3. Acum are reducere 2500 eur la pretul DDP
VW Polo Edition, 2001, 1.0 MPI, AUC
cristilici
Relanti
Relanti

Postby alexandru8824 » Wed Apr 21, 2010 7:44 pm

Cu tot cu reducere, mazda e un pic cam scumpa si nici nu stiu foarte multe despre marca. Ramane de vazut acum, sper sa iau cea mai buna decizie. Pana atunci, continui sa prospectez piata si sa incerc sa aflu cat mai multe informatii. Va multumesc inca o data pentru sugestii si, daca mai aveti si alte idei, as vrea sa le si postati
alexandru8824
Relanti
Relanti

Postby redbull90 » Thu Apr 22, 2010 6:48 pm

Volovo C30 (nu stiu ce pret are dar e frumoasa rau) sau mitsubisi lancer sportback
POLO 6N2 1.4 AUD 60 cai amarati.
redbull90
Relanti
Relanti

Postby zakimaci » Thu Apr 29, 2010 7:00 am

civic :D
Image
zakimaci
5th gear
5th gear

Postby alexandru8824 » Sat Jun 19, 2010 9:58 am

Pana la urma, Polo a iesit invingator. Varianta leasing pentru Civic a fost peste posibilitatile financiare, asa ca am ales masina mai ieftina, dar care, in opinia mea, este cea mai buna la raportul calitate pret
Dat comanda Polo Confortline 1.6 tdi 105 cp, 4 usi. Suplimentar, are cotiera fata, proiectoare ceata, tempomat, park-pilot si cam atat. Pret total de achizitie 15k euro, - tichete rabla - discount 12k. Pana la urma, e cea mai buna optiune de pe piata, ca masina noua/cash. Acum trebuie sa astept vreo 3 luni sa vina. Numai bine
alexandru8824
Relanti
Relanti

Postby Allex » Sat Jun 19, 2010 11:12 am

Bravo! S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea sute de mii de km fara probleme! Si, evident, asteptam pozele la Masina mea.
Image
Allex
5th gear
5th gear

Postby alexandru8824 » Sat Jun 19, 2010 7:34 pm

Multumesc Allex! Cu siguranta vor aparea si pozele, dar sa apara mai intai masina..3 luni e o perioada destul de lunga :D
Sanatate numai bine!
alexandru8824
Relanti
Relanti

Postby Aurelian 6n2 » Mon Jun 21, 2010 6:42 am

Felicitari pt noua achizitie, s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.Sa nu ne uiti pana iti ajunge comanda ca vrem sa vedem cu ce te lauzi.
Aurelian 6n2
6th gear
6th gear

Postby melutza » Mon Jun 21, 2010 7:44 am

felicitari, multi km fara probleme
Polo 6N2, 1.0, auc
melutza
Relanti
Relanti

Postby alexandru8824 » Wed Aug 25, 2010 9:09 pm

Salut din nou. Am fost azi, dupa o lunga perioada, la cei de la VW sa vad cam care e stadiul in care se afla comanda data acum 2 luni. Mi se daduse initial ca termen de livrare ultima saptamana din septembrie, poate chiar si mai devreme. Stupoare! S-a transformat in ultima din octombrie, ca data confirmata, dar am un feeling ca ajunge prin noiembrie. Halal seriozitate si respect pentru client! Doamne ajuta sa ajunga pana atunci
alexandru8824
Relanti
Relanti

Postby Allex » Thu Aug 26, 2010 6:18 am

Rabdare.. cat mai multa. Asta e, daca traim in Romania si nu-i poti penaliza in nici un fel dpdv contractual.
Image
Allex
5th gear
5th gear

Postby Adrian_S » Tue Oct 26, 2010 9:24 pm

A venit masinuta? :D
Polo 9n3 1,2 70 caluti,tossa blue
Adrian_S
2nd gear
2nd gear

Postby alexandru8824 » Tue Nov 02, 2010 9:18 am

DA, sambata am ridicat-o. In sfarsit. Poze n-am apucat sa-i fac, dar bine ca a ajuns, dupa o asteptare de 4 luni jumate
alexandru8824
Relanti
Relanti

Postby Aurelian 6n2 » Tue Nov 02, 2010 12:49 pm

Pai hai ca suntem curiosi, baga si tu niste impresii si grabeste-te cu pozele alea. :roll:
Aurelian 6n2
6th gear
6th gear

Postby Adrian_S » Tue Nov 02, 2010 6:04 pm

:text-worthless: Poze poze poze si poate redenumirea topicului :D
Polo 9n3 1,2 70 caluti,tossa blue
Adrian_S
2nd gear
2nd gear

Return to Exprimati-va sentimentele