Accesorii

Un sfat util (de dat sau primit)? Dileme sau noutati legislative? Incearca aici..

Accesorii

Postby JJPolo » Tue Jan 15, 2013 3:37 pm

Salutare tuturor. Am un VW Polo 1.0 MPI din 2001 facelift in 5 usi de culoare rosie . si am niste intrebari poate ma veti putea ajuta
1 : am doar 18 ani si inca nu prea sunt familiarizat cu toti termenii...am vazut si pe forum..ce semnifica 6n2 sau 9n parca..?
2 : eu m-am ocupat de masina si am reusit sa imi pun ceva muzica in ea : un cd'player JVC 2DIN , un subwoofer si schimbate boxele de pe fata. as vrea sa imi spuneti daca se merita sa mai pun si boxe pe spate ... sau stric masina ?
3 : la 18 ani nu prea dispun de un buget consistent , alor mei nu le cer bani ca incerc sa ma descurc singur . imi puteti recomanda niste accesorii ce as putea sa cumpar pentru a-mi imbunatati aspectul masinii ( huse , jante , "bliz-Bliz'uri " si toate alea si nu numai aspectul ?
Mentionez ca nu dispun de un buget foarte consistent .
4: foliere...pret ? merita sa foliez si geamurile fata?
Va multumesc mult !
JJPolo
Relanti
Relanti

Re: Accesorii

Postby Allex » Tue Jan 15, 2013 4:38 pm

1. tipurile de Polo fabricate pana acum - daca te uiti la poza de sus de pe acest forum, cel verde este 6N, cel gri metalizat este 6N2; dupa ele au aparut in ordine 9N (cate 2 faruri rotunde pe parte), 9N3 si cel mai nou 6R - ai aici istoria
2. da, ar merita boxe pe spate
3. e o demarcatie foarte fina intre tuning si kitsch - orice ai alege, ai grija sa nu transformi masina in sorcova; jantele sunt un prim pas, grila fara simbol, eliminarea insemnelor de pe hayon, plus multe altele.
4. nu stiu, nu comentez; il las pe cei cu folie sa isi expuna cazurile.
Image
Passat B5 2000 / 1.6 ARM 74kW
Allex
5th gear
5th gear

Re: Accesorii

Postby JJPolo » Tue Jan 15, 2013 8:14 pm

Multumesc Allex , astept si alte sugestii !
JJPolo
Relanti
Relanti

Return to Sfaturi utile / Legislatie