tamponare

Un sfat util (de dat sau primit)? Dileme sau noutati legislative? Incearca aici..

tamponare

Postby avisena87 » Fri Jul 19, 2013 9:55 am

a intrat o duduie in fata mea direct in sensul giratoriu,am lovit-o, nu am mai avut ce sa fac. A venit la politie ,s-a ales fara permis si acuma la constatari daune nu se prezinta nu mai dau de ea sa pot sa imi fac masina ....are cineva ceva experienta asemanatoare sau un sfat ? la daune am inteles ca nu imi deschide dosar fara ea.
polo 6n 1.3 adx 55cp
avisena87
Relanti
Relanti

Re: tamponare

Postby scorpion » Fri Jul 19, 2013 6:06 pm

pai nu ai luat asigurarea de la masina care te-a lovit? daca ai declarat la politie ca masina a fost implicata in eveniment rutier doar cu daune si ai date numele sau numarul masinii si nu vrea ca sa vina sa dea asigurarea sa despagubeasca o dai in judecata pe persoana care te-a lovit si atunci va plati mult mai mult decat sa repare o masina
Polo 6N2 1.4 8V MPI AUD 60 HP
AB-89-STF
scorpion
4th gear
4th gear

Postby avisena87 » Sat Jul 20, 2013 8:20 pm

am asigurarea de la ea dar cica la constatari daune nu imi deschide dosar de daune fara ea
polo 6n 1.3 adx 55cp
avisena87
Relanti
Relanti

Postby scorpion » Mon Jul 22, 2013 5:57 am

dute la firma de asigurari si intreaba daca se poate repara ca dovada de raparatii trebuie sa iti fi dat politia si daca nu se poate intreaba un avocat cum se procedeaza ca ei stiu legile cel mai bine. (in cazul meu eu am picat de vina la accident desi nu eu eram dar asta ee am fost la politie cu respectivii am dat o declaratie cum sa intamplat am dat asigurarea mea am primit o amenda, o davada de reparatii 30 zile, si de la firma de asigurari la care aveam am primit telefon sa merg sa imi faca niste poze la masina, ei au mers cu asigurarea mea la firma de asigurari si apoi la service).
bafta
Polo 6N2 1.4 8V MPI AUD 60 HP
AB-89-STF
scorpion
4th gear
4th gear

Postby avisena87 » Mon Jul 22, 2013 1:56 pm

sper sa rezolv am fost din nou la politie, chestia ii ca aia nu se prezinta si pentru constatare trebuie sa fim amandoi akuma o sa vad cu un avocat
ms celor care au venit cu sugestii
polo 6n 1.3 adx 55cp
avisena87
Relanti
Relanti

Return to Sfaturi utile / Legislatie