SFATURI Redobandire permis auto suspendat

Un sfat util (de dat sau primit)? Dileme sau noutati legislative? Incearca aici..

SFATURI Redobandire permis auto suspendat

Postby Criss Alin » Thu Aug 01, 2013 3:20 pm

Salutare prieteni! Din cate am observat inca nu am dezbatut problema aceasta...
Vreau sa ofer cateva sfaturi celor care ajung in situatia aceasta, si mentionez ca le ofer din proprie experienta! :cry:
In urma unui accident rutier petrecut in 20 iunie, am ramas fara permis pt 60 de zile. Am ales sa sustin un examen de legislatie rutiera pentru scurtarea perioadei de suspendare la 30 de zile. Am promovat examenul, rezultatul fiind de 15/15. :clap:
IMPORTANT!!!!
1. PASTRATI DOVADA INLOCUITOARE A PERMISULUI DE CONDUCERE!! VETI AVEA NEVOIE ATAT PENTRU SUSTINEREA EXAMENULUI CAT SI PENTRU RIDICAREA PERMISULUI DE CONDUCERE! :!: :!: :!:
2. Examenul consta intr-un test grila din legislatie rutiera! :?:
3. Examenul se sustine PE FOAIE, NU PE CALCULATOR!
4. Baremul de promovare a examenului de legislatie este de 13 puncte sin 15 posibile!
5. Examenul se bazeaza mult pe contraventii si infractiuni, si NU include POZE! :snooty:
6. TOTI PUTETI PROMOVA ACEST EXAMEN! NU PLECATI CU IDEEA CA STITI, RECITITI CODUL RUTIER!!!
***Daca ati fost admisi la examenul de testare a cunostiintelor teoretice, si doriti sa va ridicati permisul trebuie sa stiti cateva lucruri:
1.Permisul nu se restituie inainte de expirarea celor 30 de zile de suspendare! :naughty:
2.Pentru eliberarea permisului de conducere aveti nevoie de urmatoarele acte: COPIE DOVADA INLOCUITOARE A PERMISULUI, COPIE PROCESUL VERBAL, COPIE DOVADA PLATII CONTRAVENTIEI SI CERERE TIP SAU OLOGRAFA! Actele se depun la Serviciul Politiei Rutiere de pe raza judetului ati savarsit contraventia.

Ce va doresc eu...sa nu ajungeti in situatia de a sustine un astfel de examen! Permisul usor ti-l iau, greu ti-l mai dau... :? :pray:
MULTA BAFTA!! :dance:
Criss Alin
Relanti
Relanti

Return to Sfaturi utile / Legislatie